JAK TO FUNGUJE?

Clah of Skills nabízí množství volně přístupných nástrojů. Vyberte si ty,

které vám sednou a které vám a vašim svěřencům pomohou nejlépe. Vše je volně k dispozici.

NAŠE VIZE

Clash of Skills chce posunout český softball kupředu ve výchově svěřenců tak, aby se zvedl jejich potenciál stát se co nejlepšími a zdravými softbalisty. Softball je založen na rychlosti, reakci, obratnosti, mrštnosti, výbušnosti, síle i koordinaci. Všechny tyto složky musí mít svěřenec maximálně rozvinuté, aby mohl využít svého potenciálu naplno, byl nejlepší verzí sebe, nejlejším hráčem, jakým může být.


Více o myšlence programu ZDE.

METODIKA

Ve spolupráci s Radimem Jebavým (FTVS UK) jsme připravili sérii metodických videí pro rozvoj pohybových schopností především u dětí mladšího školního věku (6 - 13 let). Videa jsou strukturována do tematických lekcí: KOORDINACE, RYCHLOST A AGILITA, VÝBUŠNOST, ZPĚVŇOVACÍ CVIČENÍ, FLEXIBILITA.

Základem sborníku jsou dvě úvodní videa "Tréninková kuchařka", ve kterých Radim vysvětluje jak často a které cviky do tréninku zahrnovat, jaká jsou pravidla efektivního tréninku rychlosti a jak práci na jednotlivých pohybových schopnostech řadit a kombinovat.

Metodiku najdete ZDE.

MĚŘENÍ - SOUBOJ DOVEDNOSTÍ

Jedním z motivačních nástrojů pro trenéry, děti i rodiče jsou Clash of Skills MĚŘENÍ - tedy souboj dovedností. Součástí vybraných turnajů ČSA v kategoriích do 9, 11 a 13 let bude měření pohybových schopností - akcelerace, výbušnost, obratnost, flexibilita. Tým, který dosáhne nejlepších výsledků ve své ktegorii bude odměněn záviděníhodnými cenami.

Záměrně nazýváme tuto část "měření", nikoli "testování". Slovo "testování" totiž implikuje "přezkoušení" a nám jde čistě o měření, ne o hodnocení.

Vše o Souboji dovedností najdete ZDE

VÝZVY A INSPIRACE


Skrze naši Facebookovou stránku a Instagram nabízíme inspiraci, náměty k zamyšlení, odborné články a další materiály. Představujeme také naši vlastní metodiku. Týmy, ale i rodiče s dětmi mají možnost se zapojit do Clash of Skills VÝZVY a otestovat tak své pohybové schopnosti, pochlubit se jimi a třeba i vyhrát!

KARTIČKY CLASH OF SKILLS


Za odehraný turnaj či účast na akci Clash of Skills budou děti dostávat kartičky s extraligovými osobnostmi. S těmi mohou hrát přebíjenou, případně je sbírat, vyměňovat a nechat si je podepsat. K dispozici jsou také prázdné kartičky, které si děti můžou vyplnit svými hodnotami a zařadit sami sebe do hry.

Vice o kartičkách ZDE.

POMOC A SERVIS PRO KLUBY

Souzníte s naší vizí, chcete se zapojit, vzdělávat své trenéry či rodiče, ale netroufáte si na vše sami? Ozvěte se nám. Přijedeme k vám do klubu a pomůžeme předat a osvětlit principy našeho poslání (poslání trenérů mládeže), vyzkoušíme metodiku u vás na tréninku, anebo pomůžeme podle toho, co budete potřebovat.

(Např. Trenér nechce věnovat čas v tréninku všeobecným sportovním dovednostem. Rodiče lpí na vítězstvích a tlačí na trenéry i děti. Chcete na pohybových schopnostech pracovat, ale nevíte jak nebo kam do tréninku je vložit.)

Kontaktujte Helenu Novotnou na [email protected]